ZAGREB - Predsjednik Gradskog odbora desničarske Hrvatske demokratske zajednice Andrija Mikulić kaže da "Zagreb nikad nije bio niti će biti crveni grad" i da će ta stranka, kad preuzme vlast, promijeniti ime Trga maršala Tita.
"Zagreb je evropska metropola ponosna na bana Jelačića, kralja Tomislava i svoju Katedralu. Kad preuzmemo vlast, sprovešćemo sve odluke o osudi totalitarnih režima", rekao je Mikulić na konferenciji za novinare.
Kako je dodao, to se, u prvom redu, odnosi na promjenu imena zagrebačkog Trga maršala Tita.
"To ime trg nosi ponajviše zaslugama gradonačelnika Milana Bandića (nekadašnji kadar vladajuće Socijaldemokratske partije, zatim nezavisni kandidat)", kazao je on.
Mikulić je istakao i da je pobjeda HDZ na izborima za Evropski parlament pokazala stalni rast pristalica i birača te stranke i u Gradu Zagrebu, pa ocjenjuje da je to dobra najava za pobjedu te stranke na predsjedničkim i parlamentarnim izborima, navodi Hina.