BEOGRAD - Srpski ministar trgovine i poljoprivrede Dušan Petrović najoštrije je osudio napad albanskih hakera na sajt Nacionalnog brenda Srbije, kada su postavili mapu "Velike Albanije", ocijenivši taj akt kao necivilizacijski.
Ubrzo poslije saznanja o napadu, preduzete su mjere i sajt će uskoro biti u regularnoj funkciji, saopšteno je iz Ministarstva.
Albanski hakeri oborili su danas internet portal Nacionalnog brenda Srbije, postavivši na početnu stranicu kartu "Velike Albanije" sa naslovom na albanskom jeziku "Današnja situacija i stvarne granice albanske teritorije".