Ex -Yu

Hrvatski turizam: Kilogram voća prodaju za 105 kuna

Hrvatski turizam: Kilogram voća prodaju za 105 kuna
Hrvatski turizam: Kilogram voća prodaju za 105 kuna
Agencije

DUBROVNIK - Jedan je zagrebački preduzetnik u Dubrovniku postavio štandove na kojima prodaje svježe voće narezano na kockice. Jedna plastična čaša voća košta 21 kunu, a kilogram 105 kuna!

Kad kažemo voće – ne mislimo na neke egzotične, teško dostupne vrste. Čovjek je narezao lubenicu, dinju, breskvu... i za to traži 'suvo zlato'.

Zagrebački preduzetnik postavio je dva štanda na najprometnijim mjestima u gradu – na Pilama i na Trgu oružja.

Preduzetnik cijene pravda izjavom da mora platiti koncesiju, radnike i ostale troškove, a za 24sata ističe i kako kod pojedinog svježeg voća ima i do 60 odsto otpada.

Riječ je o ohlađenim kockicama lubenice, dinje, breskve, grožđa, kivija, naranče i banane, a takva poslovna investicija navodno se pokazala kao dobar poslovni potez u turističkoj sezoni.

Najčitanije