ZAGREB - U mirovnu operaciju NATO-a na Kosovu (KFOR) danas je upućen prvi dio snaga desetog hrvatskog kontingenta na period od četiri mjeseca.
Deseti kontingent sastoji se od 19 pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske, uglavnom iz Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva (HRV) i Protivvazdušne odbrane (PVO) sa dva transportna helikoptera "mi - 171 Sh".
Komandant HRV i PVO-a brigadni general Dražen Šćuri je, pozdravivši postrojene pripadnike kontingenta, rekao da je u misiji najvažnija njihova sigurnost.
On je naglasio da se od njih očekuje dostojno predstavljanje Hrvatske i čuvanje ugleda njenih Oružanih snaga.
Osnovni zadatak hrvatskog kontingenta u operaciji KfOR-a, koji je razmješten na području kampa Bondstil u Uroševcu, jeste prevoženje ljudi i tereta.
Ostali dio snaga 10. kontingenta biće upućen u područje operacije narednih dana, saopšteno je iz hrvatskog Ministarstva odbrane.