BEOGRAD - Tridesetak ratnika džihada iz Sandžaka regrutovno je za rat u Siriji na strani pobunjenika, piše dnevnik "Blic".
List piše da grupi džihadista, koji vode borbe u islamskim državama pripada više desetina muslimana iz Srbije, većinom iz Sandžaka.
Policijski zvaničnik iz Novog Pazara, koji je želio da ostane anoniman, potvrdio je "Blicu" da je policija upoznata sa postojanjem ove grupe, ali da se njihovim aktivnostima bave neke druge službe.
"Nas jedino zanima kako će se ponašati kad se vrate. Policija se ne bavi onim što rade u inostranstvu", rekao je isti izvor.
List piše da je mnogo muslimana iz Srbije regrutovano i tokom studija u inostranstvu, prije svega u Turskoj i Siriji.
Oni prolaze kroz nekoliko faza obuke do odlaska na ratište, kada dobijaju novac i nov identitet.