BEOGRAD - Nivo bezbjednosti oko američke Ambasade u Beogradu i drugih diplomatsko-konzularnih predstavništava podignut je u skladu sa procjenama, nakon demonstracija muslimana u svijetu zbog filma o proroku Muhamedu - rekao je Srni direktor Policije Srbije Milorad Veljović.
"U skladu sa procenama, uvek podižemo nivo bezbednosti ne samo američkih, već i drugih diplomatsko-konzularnih predstavništava. Uopšte se u ovakvim slučajevima diže nivo bezbednosti", rekao je Veljović.
Širom svijeta održavaju se protesti muslimanskih vjernika ispred američkih i drugih zapadnih ambasada, zbog prikazivanja na Internetu amaterskog filma "Nevinost muslimana", u kojem se ismijava prorok Muhamed.