NOVI SAD- Policija je identifikovala dvojicu maloljetnika koji su novosadskoj Policijskoj upravi poslali lažnu dojavu da je u Elektrotehničkoj školi "Mihajlo Pupin" u tom gradu postavljena bomba.
Novosadska policija saopštila je da su dvojica maloljetnika iz Kaća, naselja nedaleko od Novog Sada, lažnu dojavu o postavljenoj bombi u toj školi poslali telefonskim putem 30. aprila.
Škola je po nalogu policije odmah evakuisana, ali je protivdiverzionim pregledom utvrđeno da je dojava bila lažna.
Protiv maloljetnika će biti podnesene krivične prijave u redovnom postupku zbog izazivanja panike i nereda.