KARLOVAC - Sjednica u karlovačkom gradskom vijeću u utorak se završila incidentom, jer jedan od odbornika nije nosio masku, prenose hrvatski mediji.
Nakon što su govore završili odbornici koji su imali pitanja, potpredsjednik Vijeća Filip Jarnević iz Živog zida nije dobio priliku da postavi pitanje jer nije imao masku. Iako se probio do govornice, jer je sjednicu pratio van sale gradskog vijeća, sa nje je izguran.
Kako navodi portal "Index", čim je je počeo da govori, počelo je negodovanje, a Jarnević je članovima HDZ-a uzvratio rekavši da se radi o HDZ-ovoj diktaturi.
Jarnević je neko vrijeme govorio, a onda je u jednom trenutku iz pozadine dvorane došao član HDZ-a, gradski odbornik i predsjednik županijske Sportske zajednice Želimir Feitl. On je Jarneviću, kako se dalje navodi, "pred nosom spustio mikrofon, uhvatio ga za rame i počeo gurati s govornice".
"Nemojte me gurati, sad i fizičko nasrtanje, to su te diktatorske metode. Hoćete me još i istući?", pitao je Jarnević.
U tom trenutku se do govornice vratio gradonačelnik Mandić pa se Feitl povukao, a Jarnević odustao od daljeg govorenja.