PARAĆIN - Jelena Ilić (37) iz Paraćina, koju je javnost već osudila kao trovačicu sopstvenog djeteta zbog optužbi da je kćerki, u Dječjoj bolnici u Tiršovoj, davala sedative, od prošlog petka je praktično na ulici!
Od kada je otpuštena sa Psihijatrijske klinike "Dr Laza Lazarević", gdje je provela na liječenju dvije nedelje. U međuvremenu su joj nevjenčani suprug i svekrva izbacili stvari iz kuće u izbjegličkom naselju "7. jul" u Paraćinu, gdje je dotad živjela.
"Nemam gde, tri noći spavam kod drugarice. Nemam nikog da mi pomogne. Roditelji su mi davno umrli, a dalju familiju kao da nemam. Muž me dva puta obišao dok sam bila u bolnici, nazvao me trovačicom i ubicom i rekao mi da mu se više ne vraćam, ni njemu ni deci. Klela sam se mrtvim roditeljima da nisam nikog trovala, a kamoli sopstveno dete koje obožavam. Jesam, izjavila sam policiji u Tiršovoj, te večeri kad su me saslušavali, da sam dala mojoj Vanjici bensedin. Rekla sam to jer su mi zapretili da će mi dete odvesti u Zvečansku ako ne priznam! Kunem se sada da to nisam uradila. Bensedine sam pila po savetu lekara jer sam godinama na terapiji. Pretpostavljam da ih je moja Vanja našla u fioci i popila", tvrdi Jelena.
Ona je sa Psihijatrijske klinike sama izašla jer joj pratilac nije bio potreban. U njenoj otpusnoj listi, između ostalog, stoji da je apsihotična i bez suicidnih ideja, uz preporuku kontrole kod nadležnog psihijatra, kao i do sada.
"Iz Centra za socijalni rad poslali su mi 1.500 dinara da kupim autobusku kartu i tako sam se vratila iz Beograda u Paraćin. Starijeg sina (6) i ćerkicu, koja je u međuvremenu ozdravila, videla sam tek sinoć, kod kumova u dvorištu. Rekla sam im da ih majka nije zaboravila i da ću ih uzeti što pre mogu. Boriću se za decu do poslednjeg atoma snage, ne dam da mi ih uzmu! Moja Vanjicu sam očuvala od 1.450 grama. Toliko je imala kad se rodila! Samo da pronađem neki posao i smeštaj i brinuću se o njima", ispovijeda se Jelena.
Ona kaže da njen nevjenčani suprug nije i zvanično otac njihove djece po "papirima", iako ne spori da se o njima dobro brinuo jer jesu njegova.
"Nije im dao prezime, nigde se kao otac i ne pominje. Nema tog zakona koji će majci uzeti decu, pogotovu što moj vanbračni suprug nije ni upisan kao otac. Inače, u dubini duše još ga volim mada sam ga zbog nasilja dva puta prijavljivala policiji", kaže napaćena žena.
Ona je tokom prijepodneva bila u Centru za socijalni rad. Kaže da su joj obećali da će joj plaćati troškove smještaja kad pronađe sebi stan i da će se postarati da preuzme brigu o djeci, čim obezbijedi kakve-takve prihode.