Ex -Yu

Ispred Skupštine Srbije novi protest dijela opozicije

Ispred Skupštine Srbije novi protest dijela opozicije
Foto: Tanjug | Ispred Skupštine Srbije novi protest dijela opozicije

BEOGRAD - Protest "Srbija protiv nasilja", 11. po redu, u organizaciji dijela opozicionih stranaka počeo je vecceras oko 19.30 časova ispred Doma Narodne skupštine gdje je blokiran saobraćaj.

Na protest su došli predsjednik Demokratske stranke Zoran Lutovac, poslanik DS Srđan Milivojević, iz Zeleno levog fronta  Radomir Lazović, Dobrica Veselinović, Biljana Đorđević, Đordje Pavićević, potpredsjednik Narodne stranke Miroslav Aleksić, potprednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić, Aleksandar Jovanović Ćuta iz Ekološkog ustanka, predsjednik Socijaldemokratske stranke Boris Tadić, ruski aktivista Petar Nikitin.

Učesnici protesta će posle okupljanja ispred parlamenta, kako su najavili organizatori, krenuti u šetnju ulicom Kneza Miloša, Nemanjinom, a potom će proći pored stare Železničke stanice, Savskom ulicom, kako bi došli do Palate pravde. Tu bi trebalo, kako su najavili organizatori, da se obrate neki od pravnika.

Poslije toga šetnja treba da se nastavi ka Mostarskoj petlji gdje će, kako je najavljeno, ponovo biti blokirana međunarodna saobraćajnica, odnosno autoput.

Ranije je najavljeno da će protest biti održan u više gradova.

Organizatori protesta traže oduzimanje nacionalnih frekvencija TV Pink i TV Hepi, smenu članova REM-a, gašenje štampanih medija koji krše novinarski kodeks, smenu rukovodstva RTS-a, smjenu ministra policije Bratislava Gašića i šefa BIA Aleksandra Vulina.

Protest “Srbija protiv nasilja” organizuju Demokratska stranka, Narodna stranka, Zeleno-levi front, stranka Zajedno i Stranka slobode i pravde / Pokret slobodnih građana (Sindikat Sloga) Pokret za preokret – Ujedinjeni.

Najčitanije