Ex -Yu

Ištvan Pastor po treći put izabran za predsjednika Skupštine Vojvodine

Ištvan Pastor po treći put izabran za predsjednika Skupštine Vojvodine
Foto: Tanjug | Ištvan Pastor po treći put izabran za predsjednika Skupštine Vojvodine

NOVI SAD - Ištvan Pastor danas je izabran za predsjednika Skupštine AP Vojvodine, što će biti njegov treći uzastopni mandat na toj funkciji.

Za Pastora je na sjednici pokrajinske Skupštine glasalo 100 poslanika, pet poslanika bilo je uzdržano, a niko od prisutnih poslanika nije glasao "protiv".

U prvom obraćanju poslanicima novog saziva vojvođanskog parlamenta Pastor je istakao da je i ponosan i srećan zbog ponovnog izbora.

"Nema časti bez odgovornosti, bez svesti da je biti na čelu Skupštine služenje svojoj državi, svom narodu, svom zavičaju, i svojoj domovini", rekao je Pastor nakon što je položio svečanu zakletvu.

On je dodao da će novi skupštinski saziv, kao i do sada, imati veoma složen zadatak da sa budućom Pokrajinskom vladom definiše konkretne programe za realizaciju značajnih ciljeva i stremljenja.

"Pre svega moraćemo sačuvati veliku vrednost Vojvodine, a to je različitost u identitetima, što nas uvek spaja i ojačava, a nikad ne razdvaja. Ujedno trudićemo se da očuvamao političku stabilnost i prospertitet regiona. Te dve stvari su naš maksimalni doprinos, očuvanju stabilnosti i prosperiteta čitave naše države Srbije", naglasio je Pastor.

Prije izbora Pastora, potvrdom poslaničkih mandata konstituisana je Skupština AP Vojvodine u novom mandatu.

Do izbora Pastora Skupštinom je predsjedavao Momo Čolaković iz Partije ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS), kao najstariji poslanik.

Skupština AP Vojvodine ima ukupno 120 poslanika, a apsolutnu većinu od 76 mandata ima SNS.

Riječ je o devetom sazivu vojvođanskog parlamenta od uvođenja višestranačja u Srbiji.

Ištvan Pastor je 33. predsjednik Skupštine AP Vojvodine od završetka Drugog svjetskog rata.

Najčitanije