ŽABLJAK - Poslovni objekat izgorio je u požaru koji je izbio na polazištu postrojenja uspinjače Savin kuk na Žabljaku. U požaru, koji je izbio oko podneva, izgorjela je unutrašnjost objekta, a na pogonskom postrojenju vidljiva je velika šteta.
Iako su brzo reagovali vatrogasci nisu uspjeli da spriječe štetu, čija visina za sada nije poznata.
Uzrok požara biće utvrđen istragom.
Ski kompleks Savin kuk u vlasništvu je Investiciono-razvojnog fonda. U pripremi za proteklu zimsku sezonu u infrastrukturu je investirano 800.000 evra.
Nakon završetka sezone skijanja uspinjača nije prekidala sa radom.
Bilo je predviđeno da tokom proljeća i ljeta bude na raspolaganju turistima za uspon na vrh Savinog kuka. Vlasnici su se pripremali da remontuju i "gornju" uspinjaču. /kraj/tb/msb