BEOGRAD - Očuvanje teritorijalne cjelovitosti i evropski proces ostaju prioriteti srpske vlade, rekao je šef srpske diplomatije Vuk Jeremić.
On je dodao da će onaj ko želi da vodi drugačiju politiku prvo morati da dobije podršku građana.
"Ova vlada dobila je mandat od građana Srbije za politiku koja podrazumeva diplomatsko angažovanje usmereno ka očuvanju teritorijalne celovitosti, suvereniteta i samim tim ustavnog poretka, a ko god hoće da vodi drugačiju politiku za to će prvo morati da dobije podršku građana", rekao je Jeremić.
Kada je riječ o Kosovu i očuvanju ustavnog poretka, Jeremić je dodao da ova vlada ima i ustavnu obavezu i podršku građana da sa takvom politikom nastavi.
"Dok građani ne budu rekli drugačije, vodićemo ovaku politiku", istakao je Jeremić.
Ministar spoljnih poslova je naglasio da je dvodnevna ministarska konferencija Pokreta nesvrstanih u Beogradu bila izvanredna prilika da se sa svim učesnicima skupa razgovara o Kosovu, izrazivši uvjerenje da značajan broj zemalja, koji se kolebao da li da prizna nezavisnost južne srpske pokrajine, nakon razgovora sa našim državnim rukovodstvom, više nema namjeru da tako nešto učini.
Jeremić je ponovio da je sa ovog skupa u Beogradu poslata važna poruka u svijet da imamo politički kapacitet da ovako nešto organizujemo i da je "specifična težina Srbije danas drugačija i veća, i za nas se više zna", navodi B92.
Ističući da je veliki broj sastanaka bio posvećen upravo ekonomiji, Jeremić je naglasio da je u zemljama sa kojima su susreti upriličeni od velike važnosti stepen političkih odnosa sa rukovodstvom, ocjenjujući da su oni, nakon ministarske konferencije u Beogradu, sa izvjesnim brojem zemalja izvanredni.