Ex -Yu

Jeremić poklonio Ban Ki Munu ikonu Svetog Save

Jeremić poklonio Ban Ki Munu ikonu Svetog Save
Jeremić poklonio Ban Ki Munu ikonu Svetog Save
Srna

BEOGRAD - Vuk Jeremić je na kraju svog mandata na mjestu predsjedavajućeg Generalne skupštine UN u ime srpskog predsjedavanja poklonio generalnom sekretaru UN Ban Ki Munu ikonu srpskog prosvjetitelja Svetog Save.

Fotografiju sa uručivanja poklona Jeremić je postavio na svom "Tviter" nalogu.

Jeremić je juče na kraju svog jednogodišnjeg mandata rekao da je bio počastvovan što je imao priliku da služi svijetu u ime svog naroda.

On je naveo da će se po okončanju angažmana u UN vratiti u Skupštinu Srbije kao samostalni poslanik, kao i da planira da u Beogradu osnuje institut koji bi se bavio strategijom održivog razvoja u 21. vijeku.

Najčitanije