Ex -Yu

Joca Amsterdam obećao most u Beogradu

Joca Amsterdam obećao most u Beogradu
Joca Amsterdam obećao most u Beogradu
Kurir

BEOGRAD - Sreten Jocić je obećao da će, kad izađe iz zatvora, finansijski pomoći Srbiju i sagraditi još jedan most u Beogradu! Pitate me gde konkretno? Tamo gde mu to bude rekla buduća vlast!

Ovim rečima se novinarima obratio advokat Vladimir Cvijan, član Predsedništva Srpske napredne stranke, koji je od juče i zvanično u timu branilaca Sretena Jocića zvanog Joca Amsterdam. Jocić je optužen za učestvovanje u ubistvu Ive Pukanića, vlasnika hrvatskog Nacionala, 2008. godine, a već služi kaznu od 15 godina robije zbog naručivanja ubistva Gorana Marjanovića.

- Ja sam uz Jocića već nekoliko meseci i tu sam da mu pomognem kao advokat! Ne, Sreten Jocić nije član moje stranke, ali me je angažovao kao branioca i insistirao da se uključim u predmet kad je shvatio da se protiv njega vodi politički montiran proces. Pravno gledano, ovo je nebuloza - ocenio je Cvijan.

Advokat je rekao i da Joca Amsterdam u zatvoru piše knjigu o svemu što mu se dešava.

- Želi da mu pomognem da narodu objasni svoju ulogu u mnogobrojnim postupcima, ali i da obelodani s kim je sve sarađivao i koga je sve iz vlasti finansirao - izjavio je funkcioner SNS.

Vlasnik Nacionala Ivo Pukanić i njegov saradnik Niko Franjić ubijeni su 23. oktobra 2008. godine u centru Zagreba, a zbog optužbe da su umešani u to ubistvo, osim Joce Amsterdama, na optuženičkoj klupi su još Milenko Kuzmanović i Željko Milovanović.

Joca na „bensedinima“

Jocić je juče, pred početak suđenja, obavestio sudiju Vladimira Vučinića da se ne oseća dobro i da zbog problema sa epilepsijom pije „bensedine“.

- Mogu da sedim ovde, ali sam odsutan, pada mi kapak. Snagu nisam izgubio, mogu da gledam u vas satima, ali sam izgubljen - rekao je Jocić i iz džepa crne kožne jakne izvadio kutiju lekova za smirenje koje su mu propisali zatvorski lekari.

Najčitanije