Ex -Yu

Još 19 pacijenata sa stomačnim tegobama

Još 19 pacijenata sa stomačnim tegobama
Još 19 pacijenata sa stomačnim tegobama
Srna

BERANE - LJekarima u Beranama javilo se ukupno 1.448 pacijenata sa stomačnim tegobama od početka epidemija 24. avgusta do jutros.

Iz Doma zdravlja u Beranama saopšteno je da je na Dječijem odjeljenju Opšte bolnice hospitalizovano 17 djece, od kojih četvoro u posljednja 24 sata, dok su na Infektivnom odjeljenju zadržana dva pacijenta sa stomačnim tegobama.

"Klinička slika oboljelih je blaga, uglavnom kraćeg trajanja, praćena mučninom, povraćanjem i grčevima u stomaku. Jedan broj oboljelih imao je tečne stolice i povišenu tjelesnu temperaturu", navodi se u saopštenju.

Higijensko-epidemiološka služba Doma zdravlja, u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Crne Gore, i danas je nastavila sprovođenje epidemiološkog anketiranja građana sa stomačnim tegobama, kao i uzimanje uzoraka od pacijenata za mikrobiološku dijagnostiku.

Građanima Berana preporučeno je da za piće koriste flaširanu vodu uz pojačane higijenske mjere.

Najčitanije