Ex -Yu

Još se ne zna istina iza utvare na putu Bor-Zaječar

Još se ne zna istina iza utvare na putu Bor-Zaječar
Još se ne zna istina iza utvare na putu Bor-Zaječar
Agencije

BOR - Godinu dana od kada je više vozača prijavilo policiji u Boru da im se poslije ponoći na magistralnom putu Bor - Zaječar prikazala žena u vjenčanici i bidermajerom, zbog čega im je bila ugrožena bezbjednost u vožnji, javnosti nisu otkriveni počinici i objašnjena te nesvakidašnja pojava.

Policija je nedugo nakon ovog događaja priznala da je nekoliko vozača koji se međusobno ne poznaju prijavilo dežurnoj službi "mladu" na auto-putu.

"Počinioci su poznati, ali protiv njih neće biti podnijeta prijava zbog ugrožavanja bezbjednosti jer niko od očevidaca nije želio da protiv izgrednika podnese prijavu za djelo koje su učinili", saopštila je policija nakon ovog događaja.

Tom prilikom je policija iznijela više verzija o tome šta se zapravo dogodilo 30. avgusta prošle godine, ali su mnogi uvidjeli da objašnjenja "ne drže vodu".

Prvobitno je saopšteno da je riječ o šali nekoliko mladića koji su ka vozačima puštali lutku napunjenu helijumom, zatim da je lutka puštana kroz šiber vozila u pokretu i tako stvarala utisak da lebdi, pa čak se govorilo da su se neki Borani hvalili u kafiću kako su prepali vozače, a kada su vidjeli da je cio slučaj prijavljen policiji, navodno su spalili vjenčanicu.

Ipak, anonimna prijava je podnijeta Tužilaštvu u Boru nekoliko dana

kasnije, ali ni tada nije preduzeto ništa da se otkrije jedna ili više osoba koje su se, prema mišljenju policije, sa vozačima "neslano" našalili.

Agenciji Beta je u tužilaštvu potvrđeno da je dostavljena anonimna prijava protiv NN lica, ali da je ona proslijeđena policiji kako bi se preduzele neophodne radnje na otkrivanju počinioca.

"Prema navodima iz prijave, postoje elementi za podnošenje krivične

prijave", rečeno je Beti u tužilaštvu.

Prema uobičajenom postupku, policija treba da reaguje ako od tužilaštva dobije prijavu protiv lica za koje tvrdi da su joj poznati u navedenom dijelu.

Ipak, nakon godinu dana od pojavljivanja "utvare" policija je slučaj zaboravila, ali ne i osobe kojima se te noći, kako su rekli "kosa

digla na glavi".

"Pružila je ruku ka kolima, i prošli smo kraj nje na samo pola metra. Samo sam stegao volan i trudio se da održim pravac vozila", kazao je Beti jedan od vozača.

On kaže da neće zaboraviti šta mu se dogodilo te noći i da mu se krv "zaledila" od straha zbog čega se više ne usuđuje da noću prolazi tom dionicom. Tim prije, što su priče o čuvenoj vlaškoj magiji još uvijek vrlo aktuelne u ovom kraju.

Najčitanije