}

Ex -Yu

Jovičiću određen pritvor do 30 dana

Jovičiću određen pritvor do 30 dana
Foto: N.N. | Jovičiću određen pritvor do 30 dana
Tanjug

BEOGRAD - Viši sud u Beogradu odredio je kasno noćas pritvor predsjedniku beogradske opštine Palilula i funkcioneru Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandru Jovičiću, koji se sumnjiči sa još sedmoro okrivljenih za omogućavanje nelegalne gradnje u toj opštini.

Odluku o pritvoru donio je sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu, saznaje Tanjug.

Jovičić i ostali okrivljeni su prethodno saslušani u tužilaštvu, gdje su juče od 9.00 do 20 sati detaljno iznosili svoje odbrane, jedan po jedan.

Jovičić se sumnjiči da je uticao na odgovorno lice za inspekcijske poslove u Opštini Palilula da dalje utiče na građevinske inspektore da zloupotrebom položaja omoguće izgradnju objekata bez građevinske dozvole, kao i da je od investitora za navedene objekte potivpravno prisvojio 28,8 miliona dinara.

On se tereti za krivično djelo trgovina uticajem u saizvršilaštvu sa D. V. (43), odgovornim licem za inspekcijske poslova u Gradskoj opštini Palilula.

Takođe, zbog sumnje da su učinili krivično djelo zloupotreba službenog položaja uhapšeni su građevinski inspektori M. M. (63), Z. R. (68), Đ. R. (62), Z. P. (62), G. P. (52) i D. L. (55), dok se, pored navedenog, osumnjičeni G. P. i D. L. terete i za krivično djelo falsifikovanje službene isprave.

Oni se sumnjiče da su zloupotrebom položaja omogućili zaštitu od strane inspekcijskih organa GO Palilula od rušenja za njihove nelegalno izgrađene objekte, kao i da su nakon što su u zapisnicima i rješenjima koje je donijela građevinska inspekcija, unijeli neistinite podatke u vezi sa objektima, potom ih proslijedili na ozakonjenje, suprotno Zakonu o ozakonjenju objekata, saopštio je sinoć MUP.

Najčitanije