PRIŠTINA - Kosovska policijska služba /KPS/ zaplijenila je u Obiliću šest paketa lijekova srpskih proizvođača i uhapsila tri lica albanske nacionalnosti, potvrđeno je Srni u KPS-u.
Lijekovi, namijenjeni hroničnim bolesnicima, zaplijenjeni su sinoć u jednom objektu u Obiliću, a bilo je planirano da se prodaju u apotekama "Galen" sa sjedištem u Prištini.
Zbog odluke kosovske vlade o zabrani uvoza robe iz Srbije, lijekovi su proglašeni ilegalnom robom, a lica kod kojih su pronađeni su proglašena krijumčarima.
Lijekovi za hronične bolesnike proizvodi su Galenike, Hemofarma i Zdravlja.