ZAGREB - Lider HDZ-a Tomislav Karamarko danas je podnio ostavku na mjesto predsjednika stranke.
"Razlozi su jasni i višeslojni, obećao sam stranci da ću uspjeti kreirati saborsku većinu i to nisam uspio i snosim odgovornost za to", naveo je Karamarko u obraćanju novinarima.
Smatra da njegova stranka mora ići dalje, te da ostavkom ostavlja prostor za novi impuls.
" U hrvtskoj politici sam od 1989. i uvijek sam bio u funkciji domovine tako da nakon ostavke vjerujem da će vrlo brzo doći do novih rješenja koja će biti pozitivan vjetar u jedrima naše stranke. Ostavku ne dajem ni pod čijim pritiskom", naglasio je Karamarko.