ZAGREB – Tomislav Karamarko podnio je ostavku na mjesto prvog potpredsjednika Vlade Hrvatske.
On je na koferenciji za novinare pozvao da to urade i premijer Tihomir Orešković i drugi potpredsjednik Vlade Božo Petrov.
„Mi sutra idemo na preslagivanje, vjerujem da će Hrvatska dobiti većinu koja će doista imati vladu koja je svjesna u kakvoj se situaciji nalazi Hrvatska“, rekao je on i dodao da je ostavka samo sanacija loše situacije.
Smatra da su svi odgovorni za ovaj neuspjeli eksperiment, te da ćenova vlada biti vlada HDZ-a i partnera, ali će se, kako je naglasio, drugačije pregovarati.
„ Imaćemo većinu“, kategoričan je Karamarko, koji je i predsjednik HDZ-a.
Dodao je da odluku donio još prije deset dana i da ju je juče saopštio vrhu stranke na Predsjedništvu.
.