SPLIT - Splitski gradonačelnik Željko Kerum izjavio je da ne odustaje od gradnje divovskog kipa Isusa na Marjanu, za koji kaže da će biti gotov za godinu i po dana.
Kerum je za TV Novu rekao da će gradnju najvišeg kipa Isusa na svijetu platiti iz svoga džepa.
Gradonačelnik Splita veruje da će odluka o tome biti donijeta na jednoj od narednih sjednica Gradskog vijeća.
Procjenjuje se da će gradnja biti započeta za manje od šest mjeseci.
Splićani smatraju da je ideja o podizanju spomenika Isusu na Marjanu izvrstan predizborni potez, jer, kako tvrde, o tome svi pišu, pa čak i stranci.
"Puno se javilo onih koji žele da pomognu izgradnji kipa, a o potrebnom iznosu teško je pričati dok se ne napravi projekt", rekao je Kerum.