Ex -Yu

Kod Knina i Rijeke osvanuli grafiti protiv Srba

Kod Knina i Rijeke osvanuli grafiti protiv Srba
Foto: Facebook SDSS Primorsko-goranske županije | Kod Knina i Rijeke osvanuli grafiti protiv Srba
N.N.

U riječkom naselju Gornja Vežica ispisana je poruka "U proljeće kad procvate vrba radit ćemo paprikaš od Srba", a na ulazu u opštinu Ervenik uočeni su grafiti "Ubij Srbina" i "Srbe na vrbe", javljaju Novosti.

Prijeteće poruke i govor mržnje upućeni Srbima ispisani sprejom pojavili su se u razmaku od nekoliko dana.

"U proljeće kad procvate vrba radit ćemo paprikaš od Srba" 

Najnoviji primjer divljaštva primijećen je u četvrtak u riječkom naselju Gornja Vežica gdje su na dvije lokacije ispisane poruke "U proljeće kad procvate vrba radit ćemo paprikaš od Srba" uz slovo "U" i "Ustaše Vežica".

Dva dana ranije u Erveniku je na više mjesta crvenom bojom ispisano "U" te poruke "Ubij Srbina", "Srbe na vrbe" te "NDH". 

Osim ovih natpisa uništena je i tabla na ulazu u mjesto, preko nje je ispisano ustaško "U". Opštinske vlasti obavijestile su nadležne organe u Kninu nakon čega je policija obavila uviđaj.

(Index.hr)

Najčitanije