Bivša hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović je u Poljskoj, kako piše na Twitteru, zbog terenske misije vezane za humanitarnu situaciju s ukrajinskim izbjeglicama u toj državi.
"Hvala Poljskoj i Poljacima. Imate veliko srce", napisala je ona na poljskom.
Grabar-Kitarović se srela s poljskim predsjednikom Andrzejom Dudom. Detalji razgovora nisu objavljeni, prenosi Index.
Spotkanie Prezydenta @AndrzejDuda z byłą prezydent Chorwacji @KolindaGK. pic.twitter.com/9E8C1ymjBR
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) April 14, 2022