Ex -Yu

Kolinda: Ne blokiramo nikog, pa ni Srbiju

Kolinda: Ne blokiramo nikog, pa ni Srbiju
Kolinda: Ne blokiramo nikog, pa ni Srbiju
B92

ZAGREB - Hrvatska nikog ne blokira u evroatlantskim integracijama pa ni Srbiju, izjavila je danas predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović.

"Hrvatska ne blokira Srbiju, već od te države traži da poštuje međunarodne standarde o nacionalnim manjinama, među kojima je i Hrvatska", kazala je Grabar-Kitarović odgovarajući na pitanje učesnika Foruma o bezbjednosti u Budvi.

Predsjednik Slovenije Borut Pahor ocijenio je da članice NATO u regionu imaju odgovornost da više sarađuju te da treba da urade sve kako ne bi došlo do bezbjednosnih problema na zapadnom Balkanu.

"Poštujemo odluku Srbije da ne aplicira za NATO s kojim sarađuje, ali i Crne Gore da aplicira", rekao je Pahor, prenosi Hina.

On je dodao da bi bilo važno da Bosna i Hercegovina aplicira za NATO jer bi taj zahtjev, prema njegovoj ocjeni, značio bolju bezbjednost u regionu.

Najčitanije