Ex -Yu

Kombi udario u ogradu, dva migranta poginula

Kombi udario u ogradu, dva migranta poginula
Foto: N.N. | Kombi udario u ogradu, dva migranta poginula
Srna

SKOPLJE - Dva migranata poginula su, a 17 ih je povrijeđeno u Makedoniji nakon što je kombi u kome su se nalazili udario u ogradu mosta kod rudnika Bučim na putu Radoviš-Štip, saopšteno je iz makedonskog MUP-a.

Za sada neidentifikovani vozač kombija skopskih registarskih oznaka pobjegao je sa mjesta nesreće odmah nakon incidenta koji se dogodio juče popodne, precizirano je iz MUP-a.

Pretpostavlja se da je u zadnjem dijelu vozila bilo više od 20 migranata iz Bangladeša i Šri Lanke koji su ilegalno ušli u Makedoniju u namjeri da otputuju u neku od zemalja EU.

Povrijeđeni migranti smješteni su u bolnicama u Radovišu i Štipu.

U posljednje vrijeme učestali su ilegalni prelasci na grčko-makedonskoj granici migranata iz Pakistana, Sirije, Bangladeša i Šri Lanke.

Najčitanije