Ex -Yu

Kosovo: Uhapšeno 13 Srba

Kosovo: Uhapšeno 13 Srba
Kosovo: Uhapšeno 13 Srba
Agencije

Kosovska policija uahpsila je i odredila pritvor za 13 Srba pod optužbom da su ilegalno ušli na Kosovo.

Riječ je o vozačima kamiona koji su iz kombinata "Trepča" vozili koncentrat, javio je RTS.

Vozači kamiona uhapšeni su na terminalu u južnom dijelu Kosovske Mitrovice.

Zbog hapšenja, sinoć je u Trepči, u sjevernom dijelu Mitrovice, održan sastanak između predsjednika opština, načelnika okruga i direktora Trepče Jovana Dimkića.

Poslije jednočasovnog sastanka novinarima je rečeno da je taj čin još jedan atak na Srbe sa Kosova i Metohije.

Predstavnici građana sa sjevera Pokrajine kažu da su dobili obećanje od Euleksa da će preuzeti slučaj od privremenih kosovskih institucija.

U međuvremenu je i prištinski ministar unutrašnjih poslova Bajram Redžepi izjavio je da je uhapšeno više lica srpske nacionalnosti koja su "na Kosovo ušla ilegalno".

Najčitanije