PRIŠTINA - Dijalog sa Beogradom moćiće da se nastavi nakon što Ramuš Haradinaj bude oslobođen i nakon što skupština Kosova ukine rješenje o prekidu pregovora, kaže kosovska ministarka za dijalog Edita Tahiri.
Ona je to rekla u obraćanju pred parlamentarnim odborom, prenosi prištinski list "Lajmi".
Prema njenim riječima, Kosovo se pokazalo kao partner koji gradi mir u regionu.
"Kosovska vlada smatra da je dijalog sa Briselom proizveo značajne rezultate i svi postignuti sporazumi su u skladu sa kosovskim ustavom", navodi Tahiri.