Ex -Yu

Kosovski ministar Svečlja: Čestitam policiji na profesionalizmu i suočavanju sa kriminalcima

Kosovski ministar Svečlja: Čestitam policiji na profesionalizmu i suočavanju sa kriminalcima
Foto: Twitter / Printscreen | Kosovski ministar Svečlja: Čestitam policiji na profesionalizmu i suočavanju sa kriminalcima
Nezavisne novine

PRIŠTINA - Ministar unutrašnjih poslova samoproglašenog Kosova, Dželjalj Svečlja komentarisao je situaciju u nekoliko opština te je poručio kako će gradonačelnici Zvečana, Zubinog Potoka i Leposavića nastaviti svoj mandat na usluzi svim građanima.

Komentarišući situaciju i nemile scene koje su se događale u tri pomenute opštine, ministar samoproglašenog Kosova je čestitao kosovskoj policiji na profesionalizmu koji su pokazali u, kako je naveo, suočavanju sa organizovanim kriminalnim grupama.

"Nakon jučerašnjih polaganja zakletve gradonačelnika sjevernih opština, predsjednici su se smjestili u svoje kancelarije u opštinskim objektima. Oni će nastaviti svoj mandat tako što će biti na usluzi svim građanima i bez razlike. Čestitam policiji Kosova na profesionalizmu koji su pokazali u suočavanju sa kriminalnim grupama koje su imale za cilj da ometaju procese", rekao je Svečlja.

On je istakao da će demokratske institucije samoproglašenog Kosova uvijek biti na usluzi građanima zemlje bez razlike i bez kompromisa sa onima koji po njemu napadaju demokratiju.

"Pozivam sve građane da ne nasjedaju na manipulacije kriminalnih grupa koje zarad lične i grupne kriminalne koristi žele haos, suspenziju vladavine prava i demokratije", napisao je dalje, prenosi "Klix".

Najčitanije