Ex -Yu

Koštunica: Pregovori za razbijanje Srbije

Koštunica: Pregovori za razbijanje Srbije
Koštunica: Pregovori za razbijanje Srbije
Srna

BEOGRAD - Lider Demokratske stranke Srbije /DSS/ Vojislav Koštunica ocijenio je danas da EU koristi pregovore sa Srbijom kao glavno sredstvo za teritorijalno razbijanje zemlje i njeno ekonomsko osiromašenje.

"Odluka EU da u januaru započne pregovore sa Srbijom predstavlja izuzetno nepovoljnu vest za građane, jer pregovore EU koriste za ostvarivanje nečasnih namera EU", rekao je Koštunica.

On je naglasio da vlast slavi početak pregovora i da u tom slavlju nema mjesta za otvorenu debatu o pogubnim posljedicama politike EU čiji je cilj, kako je rekao, razbijanje Srbije.

"Upozoravamo da je Srbija ozbiljno ugrožena država i da nije vreme za slavlje već za odgovornu nacionalnu debatu o budućnosti zemlje. Pošto je reč o budućnosti i sudbini Srbije jedino građani i narod, a ne vlast, mogu na slobodnom referendumu da donesu tako dalekosežnu odluku kao što je odluka da li treba nastaviti evropske integracije ili ostati neutralan", rekao je Koštunica, a prenose beogradski mediji.

Šefovi diplomatija EU juče su odlučili da pregovori sa Srbijom počnu u januaru, a Grčka je, kao predsjedavajuća EU od 1. januara, najavila da prvu međuvladinu konferenciju sa Srbijom planira za 21. januar.

U usvojenom Pregovaračkom okviru navodi se da Srbija prije ulaska u EU mora potpisati pravno obavezujući sporazum o sređivanju odnosa s Prištinom.

Najčitanije