BANJALUKA - Bosna i Hercegovina najvažniji je hrvatski susjed i za novu hrvatsku vladu koja će proizaći nakon izglasavanja nepovjerenja premijeru Tihomiru Oreškoviću i promjene većine u Saboru.
Hina prenosi da je to danas u Banjaluci, na marginama konferencije Srednjoeuropske inicijative (SEI), ministar spoljnih i evropskih poslova Hrvatske Miro Kovač.
"Formiraćemo novu vladu koja će nastaviti intenzivno da surađuje sa svojim prijateljima u BiH i pomagati da ta zemlja krene što prije putem integracije u EU", rekao je Kovač.