ZAGREB - Ministar spoljnih i evropskih poslova u tehničkoj vladi Miro Kovač odustao je od kandidature za predsednika HDZ-a jer su mu, kako je rekao, interesi stranske iznad ličnih.
"Neću se kandidovati. Želim da iskoristimo vrijeme za pripreme za parlamentanre izbore. HDZ mora pobjediti. Prijatelje koji su me ohrabrivali molim da angažman usmjere u promociju za izbore za Hrvatski sabor", rekao je Kovač novinarima u Zagrebu.
Dio hrvatskih medija spekuliše da je Kovač odustao od kandidature da ne bi podjelio stranku.
Ukoliko se za šefa HDZ-a ne kandiduje ni ministar u tehničkoj vladi Zlatko Hasanbegović, sva je prilika da će evroparlamentarac Andrej Plenković biti jedini kandidat, iako se očekivalo da će ih biti više.