Ex -Yu

Krivokapić: Uskoro novi kandidat za ministra policije

Krivokapić: Uskoro novi kandidat za ministra policije
Foto: Anadolija/Arhiva | Krivokapić: Uskoro novi kandidat za ministra policije

PODGORICA - Mandatar za sastav nove crnogorske vlade Zdravsko Krivokapić saopštio je danas da će uskoro predložiti novog kandidata za ministra unutrašnjih poslova, nakon što ga je Nikola Terzić obavijestio da povlači kandidaturu za tu funkciju.

Krivokapić je naglasio da ostaje pri stavu da Terzić ima kredibilitet, sposobnost i neophodnu stručnost za obavljanje dužnosti ministra unutrašnjih poslova.

"Njegov postupak vrednujem kao čin slobodne volje i želim mu uspeh u daljem radu. Ne očekujem nikakvu vrstu posledica na ustanovljene obaveze i rad koji uveliko traje, a u kojem je i gospodin Terzić imao udela. Imaćemo novog kandidata za ministra unutrašnjih poslova. To je jedina posljedica", rekao je Krivokapić.

Krivokapić je nagovijestio i izmjene u sastavu buduće vlade, u cilju zastupljenosti nacionalnih manjina, prenose Vijesti.

Terzić je u utorak uveče saopštio da je obavijestio mandatara Krivokapića da povlači svoju kandidaturu za tu funkciju.

Najčitanije