Ex -Yu

Kurti o arhivima tzv. OVK: Nemamo šta da krijemo

Kurti o arhivima tzv. OVK: Nemamo šta da krijemo
Foto: Tanjug/AP/Arhiva | Kurti o arhivima tzv. OVK: Nemamo šta da krijemo
Tanjug

PRIŠTINA - Premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti izjavio je danas da nema ništa pritiv otvaranja arhiva tzv. Oslobodilačke vojske Kosova i istakao da bi to moglo doprinijeti pronalaženju nestalih.

On je za portal Ekonomija online rekao da bi i arhive u Beogradu trebalo otvoriti što prije.

"Imamo naše arhive OVK i vrlo smo transparentni, ali moramo razjasniti sudbinu nestalih, a za to moramo otvoriti arhive u Beogradu", rekao je Kurti.

On takođe kaže da ubistva i sahrane, a zatim i ekshumacije nisu izvršili srpski građani, već, kako tvrdi, "država Srbija na organizovan način, i to se nalazi u arhivima u Srbiji".

Najčitanije