Ex -Yu

Lezbejski hor protestovao ispred srpske ambasade u Zagrebu

Lezbejski hor protestovao ispred srpske ambasade u Zagrebu
Lezbejski hor protestovao ispred srpske ambasade u Zagrebu
Srna

ZAGREB - Članice zagrebačkog lezbejskog hora "Le zbor" održale su performans ispred Ambasade Srbije u Zagrebu, u znak protesta zbog zabrane Parade ponosa u Beogradu.

One su uz tamburašku pjesmu "Moja mala nema mane" na taj način iskazale neslaganje sa odlukom srpskih vlasti da ne dozvole održavanje Parade u Srbiji, prenosi "Blic".

Držeći zastavu i kišobran u duginim bojama, one su otpjevale poznatu pjesmu sa nešto izmijenjenim stihovima /`Nema, nema, nema ona nikoju, ona voli samo mene jedinu`/.

Članice "Le zbora" za sebe kažu da su prvi hrvatski ženski mješoviti lezbejski i feministički hor, a društveno su angažovane već sedam godina i gostovale su širom regiona, ali i u brojnim evropskim gradovima.

Slični horovi u regionu su "Kombinatke" iz Ljubljane, "Raspeani" iz Skoplja i beogradski “Horkestar".

Video
Najčitanije