Požar podmetnut na deponiji u Ćemovskom polju kod Podgorice lokalizovan je nakon 24 sata gašenja, a građani glavnog grada i okolnih opština posljedice će osjećati danima imajući u vidu strukturu otpada, rekao je zamjenik podgoričkog gradonačelnika Danilo Šaranović.
Šaranović je rekao da je riječ o deponiji na kojoj se odlaže kabasti otpad, te da je zbog strukture vrlo nezahvalan za brzo gašenje u kojem su učestvovali helikopter i avion, prenosi Srna.
On je poručio da će u najkraćem roku podnijeti krivične prijave protiv nepoznatog lica za izazivanje opšte opasnosti i pozvao nadležne organe da rasvijetle slučaj i sankcionišu odgovorne osobe.
"Osoba koju smo vidjeli na snimcima sa nadzornih kamera definitivno je znala šta radi i kako da u roku od minu izazove požar za koji je trebalo toliko sati da bude lokalizovan i stavljen pod kontrolu", dodao je Šaranović.
Nepoznata osoba juče je u 19.12 časova u krugu deponije Livade podmetnula požar.