Požar kod Segeta Gornjeg kod Trogira lokalizovan je i situacija je pod kontrolom.
Na terenu je i dalje 170 vatrogasaca, a angažovano je i 26 pripadnika OSRH-a.
"Angažirali smo i vojsku kako bi pomogla u nadgledanju požarišta. Fronta je velika, ali možemo reći kako je najgore iza nas", rekao je za "N1" glavni vatrogasni komandant Slavko Tucaković.
Dodao je i da je požar kod Drinovaca koji se aktivirao u popodnevnim satima, zahvaljujući brzoj reakciji, uspješno savladan.
Vatrogasci će i tokom noći raditi na sanaciji požarišta, javlja Hrvatska vatrogasna zajednica.