Ex -Yu

Lončar: Povećati kapacitete kovid ambulanti

Lončar: Povećati kapacitete kovid ambulanti
Foto: N.N. | Lončar: Povećati kapacitete kovid ambulanti
N.N.

Ministar zdravlja Srbije Zlatibor Lončar izjavio je da je na sastanku sa direktorima kovid bolnica dogovoreno da na teritoriji Srbije budu povećani kapaciteti kovid ambulanti jer je sve više ljudi pozitivno na virus korona i njihovo zdravstveno stanje zahtijeva bolničko liječenje.

“Povećaćemo broj na teritoriji cijele Srbije da ljudi ne bi čekali, da možemo brže da dijagnostikujemo. Smatramo da, kad na vrijeme dijagnostikujemo, imamo mnogo bolje rezultate i to nam je prvenstveno cilj, da na vrijeme krenemo sa liječenjem”, rekao je Lončar, prenosi RTS.

On je naveo da se ne može predvidjeti u kom će pravcu ići novi talas epidemije, ali da je neophodno da se svi raspoloživi kovid kapaciteti pripreme u naredne tri sedmice, a da bolnice i domovi zdravlja što duže ostanu dostupni za ostale pacijente.

Prema posljednjim informacijama Ministarstva zdravlja, na bolničkom liječenju u Srbiji trenutno se nalazi 938 pacijenata, oboljelih od kovida 19, od kojih je 30 na repiratorima.

Najčitanije