NOVI SAD - Lopovi su poljoprivredniku Miomiru Crvenom iz Turije ovršili i ukrali soju sa 53 jutra zemlje u srbobranskom ataru.
Crveni je agenciji Beta ispričao da je krađu prijavio policiji koja je izvršila uviđaj.
Po njegovim riječima, u noći između 27. i 28. avgusta nepoznati počinioci su sa jednim ili sa dva kombajna i kamionom ušli u njivu i ovršili svu soju.
Crveni je procijenio štetu na pet miliona dinara.
"Našli smo tragove kombajna, ali nije jasno da li je bio jedan ili dva kombajna. Našli smo i tragove kamionskih guma. Kombajn je, kada je izašao iz njive, otišao prema Feketiću, a kamion prema Srbobranu", kaže Crveni.
Dodao je da su mu ranijih godina bila potrebna tri dana da ovrši tu njivu, dok su lopovi uspjeli to da urade za noć, pošto su očigledno žurili.
Ta njiva je državna, a Miomir Crveni ju je zakupio prije tri godine.