Ex -Yu

MUP Srbije objavio koliko ljudi je bilo na skupu u Beogradu

MUP Srbije objavio koliko ljudi je bilo na skupu u Beogradu
Foto: Tanjug/AP | MUP Srbije objavio koliko ljudi je bilo na skupu u Bogradu

Na skupu "Srbija jedna porodica", na platou ispred Narodne skupštine Srbije, u organizaciji Pokreta za narod i državu, prisutno je oko 207.000 građana, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.

Navode da je skupu prisustvovalo i oko 2.600 bajkera.

Ministarstvo ističe da su javno okupljanje organizatori uredno prijavili nadležnim organima što je, kako dodaju, omogućilo policiji da unaprijed planira i sprovede sve mjere bezbjednosti.

Povezane vijesti:

Vućić na skupu u Beogradu: Poslednji put se pred ovoliko naroda obraćam kao predsednik

Dodik i Stevandić na skupu u Beogradu: Zagledani smo u Srbiju

"Javno okupljanje protiče mirno, bez incidenata, što predstavlja još jedan dokaz da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate", navodi se u saopštenju, prenosi Tanjug.

Podsjećamo, na skupu se obratio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je istakao da su ljudi najvažniji i da ujedinjeni šalju najvažnije poruke za budućnost.

Najavio je da će predsjednik biti još nekoliko nedjelja i da će tada podnijeti ostavku.

Otkrio je da je njegov prijedlog je da se lista SNS-a na predstojećim izborima zove Ujedinjena Srbija.

Vučić je najavio da će u ponedjeljak predstaviti nove mjere namijenjene prije svega najsiromašnijim.

Skupu su prisustvovali građani iz cijele zemlje, kao i iz Republike Srpske, Crne Gore i Sjeverne Makedonije, prenosi Tanjug.

Najčitanije