Predsjednica Skupštine Srbije Maja Gojković, u ponedjeljak je smještena na bolničko liječenje u Klinički centar Srbije.
Prvoj dami zakonodavnog doma je pozlilo u nedjelju, pa je primljena u Urgentni centar u Novom Sadu.
Ljekari su ustanovili da je razlog lošeg stanja visok nivo šećera u krvi, zbog čega je upućena u Beograd na dalja klinička ispitivanja.
Iako ljekari još nisu isključili dijabetes tip 2, napominju da nagli skok šećera u krvi ne mora nužno da znači šećernu bolest.
Uzroci porasta glukoze u krvi, kako objašnjavaju, mogu da budu brojni, a najčešći okidač je stres.
(Telegraf.rs)