Ex -Yu

Mali: Učinili smo sve što smo mogli

Srna

BEOGRAD - Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je večeras da Beograd spremno čeka plavni talas Save, koji bi poplavni vrh trebalo da dostigne za neredni vikend.

On je za RTS izjavio da je u zaštitne bedeme na 12 kilometara obale Save kroz Beograd postavljeno 300.000 džakova pijeska i da je visina zaštitnog nasipa za pola metra viša od istorijskog maksimuma Save.

"Spremni smo da reagujemo. Imamo 50.000 džakova u zalihama. Pratimo situaciju, učinili smo sve što smo mogli", izjavio je Mali.

Sava u Beogradu, prema izvještaju Voda Beograd raste za dva centimetra na čas.

Vanredna situacija od poplava biće, kako je najavljeno, proglašena sutra.

Vrh plavnog talasa očekuje se u nedjelju, 25. maja.

Najčitanije