PODGORICA - Lider Demokratskog fronta Andrija Mandić čestitao je Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave koji 15. septembra zajedno obilježavaju Republika Srpska i Srbija.
"U najtežim vremenima borbe za naše svetinje, iskazali smo prkos i istrajnost, kao i svaki drugi Srbin u Beogradu, Banjaluci, Gračanici ili Kumanovu. Mi smo jedno. Zato, ponosno istaknimo 15. septembra naše trobojke i pokažimo svijetu najljepše boje srpskog naroda", napisao je Mandić na "Tviteru".
Vlade Republike Srpske i Srbije odlučile su da Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave zajednički praznuju 15. septembra, na dan kada je prije 102 godine u Prvom svjetskom ratu probijen Solunski front.
У најтежим временима борбе за наше светиње, исказали смо пркос и истрајност, као и сваки други Србин у Београду, Бањалуци, Грачаници или Куманову. Ми смо једно. Зато, поносно истакнимо 15. септембра наше тробојке и покажимо свијету најљепше боје српског народа. Срећан празник! pic.twitter.com/9WpvrAcC5k
— Андрија Мандић (@AndrijaMandicDF) September 12, 2021