U Beranama i dalje raste broj pacijenata koji traže pomoć ljekara zbog trovanja, čiji se broj jutros popeo na 880, saopšteno je iz lokalne bolnice.
U posljednja 24 sata za pomoć se obratilo preko 200 pacijenata sa stomačnim tegobama, dok je na bolničkom liječenju trenutno 35 ljudi, od čega je 28 dece, prema podacima Doma zdravlja Berane.
Uzroci masovnog trovanja još nisu utvrđeni, a nadležni su najavili da će biti poznati u naredna dva dana.
Pretpostavlja se da je uzrok epidemije koja se pojavila krajem prošle sedmice voda iz gradskog vodovoda, zbog čega je preporučeno građanima da se ona ne pije.
Vodovodne cijevi probijene su prije par dana prilikom radova na lokalnom putu Berane - Lubnice.