Ex -Yu

Međunarodni sud odlučuje o Prevlaci

B92

PODGORICA - Crna Gora i Hrvatska će uskoro Međunarodnom sudu u Hagu predati dokumentaciju u vezi s rješavanjem graničnog pitanja na poluostrvu Prevlaka kod Herceg Novog.

Hrvatski ambasador u Podgorici Petar Turčinović, kako su prenijeli podgorički mediji, objasnio je da će tim dokumentom dvije države na Međunarodni sud u Hagu prenijeti pravo da donese odluku o Prevlaci. Turčinović je pozitivno ocijenio dosadašnju saradnju Crne Gore i Hrvatske u vezi s Prevlakom.

Mediji su prenijeli informacije iz Ministarstva inostranih poslova Crne Gore, prema kojima se na rješavanju pitanja Prevlake "ozbiljno radi".

Na Prevlaci, prema ranijem dogovoru Hrvatske i bivše Savezne Republike Jugoslavije, vlada poseban režim upravljanja koji će ostati do konačnog rješenja.

I crnogorski i hrvatski zvaničnici su više puta izjavili da takav režim na Prevlaci odlično funkcioniše.

Premijeri Crne Gore i Hrvatske, Milo Đukanović i Ivo Sanader, ranije su se dogovorili da se definitivno rješenje za Prevlaku prepusti Međunarodnom sudu u Hagu.

Najčitanije