ZAGREB - Mirela Holi u subotu je objavila da je izašla iz ORaH-a, stranke koju je 2013. osnovala, i dvije godine uspješno vodila.
Mirela Holi rekla je da je iz ORaH-a izašla još prije dva mjeseca, ali o tome dosad nije htjela da govori u javnosti.
"Izašla sam iz ORaH-a prije dva mjeseca zbog svojih osobnih i profesionalnih razloga. Međutim, ne želim komunicirati detaljnije o tome jer ne želim raditi štetu ideji ORaH-a koja je prekrasna", izjavila je Hini Mirela Holi.
Održivi razvoj Hrvatske - ORaH osnovan je u Zagrebu, 29. oktobra 2013, a osnovala ga je i vodila Mirela Holi, tada saborski zastupnik. ORaH je imao uspjeha na izborima za Evropski parlament jer je njihov član, u maju 2014, postao jedan od 11 zastupnika u sazivu od 2014. do 2019. godine.
Zbog loših rezultata na domaćim parlamentarnim izborima, na kojima ORaH nije osvojio nijedno zastupničko mjesto, Holi je podnijela ostavku na dužnost predsjednika stranke.
Za novog predsjednika ORaH-a na izborima krajem februara izabran je 37-godišnji pravnik Luka Keler.