Željko Mitrović, vlasnik TV Pink, sprema se za najtvrđu i najbrutalniju bitku protiv institucija i lica u Hrvatskoj, "koji su odgovorni za nezakonit i korupciono-kriminalni rad", saopšteno je iz "Pink International Companyja".
Ostalo je još osam dana do sjednice Upravnog odbora Pinka, kažu odgovorni ljudi iz ove TV kuće. Ljudi se vraćaju sa odmora, pripremaju priloge, sakupljaju materijale, prave analize i potkrepljuju dokaze. Oni ističu da Mitrović sprema niz javnih pitanja za Vladu Hrvatske i premijerku Jadranku Kosor.
"Ono što mene ohrabruje jeste značajno buđenje hrvatske javnosti i visok stepen zabrinutosti u vezi s pitanjem incidenata koje srpski državljani doživljavaju u Hrvatskoj. Dubrovnik je bila demonstracija dobre volje, da ne kažu posle da smo bahati, arogantni i nekomunikativni Srbi. Pokušali smo sve što podrazumeva savremena i civilizovana komunikacija", rekao je Mitrović.
Iako je rekao da neće doći u Hrvatsku, Mitrović je privatnim avionom bio u Dubrovniku zbog problema sa jahtom koja mu je zaplijenjana, a koja će se za nekoliko dana naći na licitaciji po početnoj cijeni od više od tri miliona evra.
Mitrovićeva luksuzna jahta zaplijenjena je lani, kada je iz crnogorskog uplovljavala u hrvatsko teritorijalno more. Na brodu su, kako tvrde hrvatski carinici, radila četiri hrvatska državljanina te nije bilo većinskih vlasnika jahte, čime je prekršen zakon. Kazna je dva miliona evra.
Mitrović smatra da nije zaslužio ovakav tretman, jer je, kako kaže, nadoživljavao neugodnosti upravo zbog promovisanja hrvatske muzike i investicija na svojoj televiziji.