NOVI SAD – Boris Gordić /25/ je poginuo, a njegova 21-godišnja saputnica zadobila je povrede opasne po život u saobraćajnoj nesreći u vojvođanskoj opštini Vrbas, saopštila je novosadska Policijska uprava.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se sinoć u 21.20 časova kada je na Gordića, koji je upravljao motociklom "suzuki", i njegovu saputnicu iz suprotnog pravca naletio automobil "ševrolet", za čiji je upravljačem bio Aleksandar B. /19/ iz Vrbasa.
Aleksandar B. skrenuo je iznenada u lijevu stranu ne provjeravajući ide li neko iz suprotnog pravca.
Motocikl se odbio od "ševrolet" i udario u "pežo" koji je naišao iz istog pravca. Istovremeno, "ševrolet" se zanio u lijevu stranu i udario u drugi parkirani automobil, ali tom prilikom nije bilo povrijeđenih.
Protiv Aleksandra B. biće podnesena krivična prijava koja ga tereti za teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja.