BEOGRAD - Ministar odbrane Bratislav Gašić, koji čitavo jutro učestvuje u spasavanju ugroženog stanovništva u Obrenovcu, izjavio je da je trenutno u toj beogradskoj opštini, ali i drugim poplavljenim dijelovima Srbije angažovano više od 1.000 pripadnika Vojske Srbije.
"U ovom trenutku više od 1.000 pripadnika vojske je na terenu, a da ne pričamo o borbenim i motorizovanim sredstvima'''', rekao je Gašić novinarima u Obrenovcu.
Prema njegovim riječima, u pojedinim dijelovima Obrenovca voda se polako povlači pa su tamo upućene pumpe za ispumpavanje vode koje će kasnije biti poslate u Šabac gde se, u poslijepodnevnim satima, očekuje teška situacija.