Ex -Yu

Namamili ga oglasom za druženje pa ga uspavali i spalili

Namamili ga oglasom za druženje pa ga uspavali i spalili
Namamili ga oglasom za druženje pa ga uspavali i spalili
N.N.

ZAGREB - Nevjenčani supružnici u dobi od 32 i 33 godine osumnjičeni su za ubistvo dobrostojećeg penzionera iz Zagreba Hrvoja Filipovića (71).

Njegovo potpuno spaljeno tijelo pronašao je prošle sedmice slučajni prolaznik u šumi Ravenščici pokraj Ravenskih Novaka, u blizini Križevaca.

Osnovni motiv za ovaj strašni zločin, koji su osumnjičeni planirali više sedmica, je koristoljublje, saopštila je u srijedu policija na vanrednoj konferenciji za novinare.

Posljednjeg dana janura ubijeni Filipović došao je u stan na zagrebačkoj Peščenici, koji je unajmila osumnjičena 33-godišnjakinja. Upoznali su se preko oglasa za druženje na koji se Filipović javio. Popio je ponuđeni sok u koji su osumnjičeni usuli sredstvo za omamljivanje. Kad je sredstvo počelo djelovati, žrtvu su posjeli na stražnje sjedište njegovog BMW-a 318. Osumnjičeni 32-godišnjak pokrenuo je auto i odvezao se do benzinske pumpe u istočnom dijelu grada. Kupio je kanister i u njega natočio 16 litara benzina. Račun je platio kreditnom karticom omamljenog penzionera.

Pokraj šume Ravenščice osumnjičeni je muškarac iznio žrtvu iz automobila, odnio je do šumskog puta, polio benzinom i zapalio.

Na mjestu zločina ostavio je materijalne dokaze koji su ga na kraju doveli pred lice pravde.

Prije nego li je, zajedno s partnericom u zločinu, uhićen, dobrano se okoristio bankovnim i kreditnim karticama ubijenog penzionera kupujući tehničku robu i podižući gotovinu.

O svemu će zločinački par progovoriti pred istražnim sucem Županijskog suda u Koprivnici kojemu su, nakon hapšenja, sprovedeni.

Vezane vijesti:

Bračni par spalio bogatog Zagrepčanina

Najčitanije